Wonen en opvang
Hoe start de begeleiding of opvang ?
Het begin van de begeleiding in een dienst of de opvang in een voorziening verloopt niet overal op een identieke manier. Er bestaan hieromtrent wel een aantal regels en afspraken, bijvoorbeeld rond de informatieplicht van de dienst of voorziening, en rond de inspraak en de privacy van de gebruiikers.
Bij de start van de opvang in een (semi-)residentiële voorziening krijgt u twee documenten voorgelegd, waarin de wederzijdse rechten en plichten duidelijk omschreven staan:
- Het reglement van orde
Daarin vindt u een beschrijving van de dienstverlening, de voorwaarden voor de opvang en de omstandigheden van een eventueel ontslag. U krijgt daarin ook informatie over uw inspraakmogelijkheden, bijvoorbeeld over de manier waarop u bemerkingen, suggesties of klachten kunt formuleren.
- Het protocol van verblijf
Daarin vindt u uitleg over uw individueel handelingsplan en de financiële regelingen. U krijgt daarin ook informatie over de aanvangsdatum van de opvang en over de opzeggingstermijnen.
Bij de start van de begeleiding in een ambulante dienst krijgt u een begeleidings- of dienstverleningsovereenkomst voorgelegd. De inhoud hiervan stemt in grote mate overeen met het hierboven vermelde reglement van orde en protocol van verblijf in de (semi-)residentiële voorzieningen.