Handblad
Vanaf 2001 uitbreiding 'persoonlijk assistentiebudget'
Aanvragen nu al welkom
Mensen met eenhandicap die thuis willen leven maar wel zorg nodig hebben, kunnen vanaf begin volgend jaar een 'persoonlijk assistentiebudget' bij het Vlaams Fonds aanvragen. Daarrmee kunnen ze een persoonljk assistent aanwerven en een deel van de zorg die ze nodig hebben zelf organiseren.
Het Fonds startte in 1997 experimenteel met het assistentiebudget en bereidde het systeem begin 1999 uit tot 50 mensen. Het experiment loopt nog maar de tussentijdse resultaten zijn zo bemoedigend dat het assitentiebudget volgend jaar aan een ruimere groep mensen kan wordne toegekend.
Wie in aanmerking komt en waarvoor het budget al dan niet mag worden gebruikt, moet nog definitief worden vastgelegd. Alles wijst er evenwel op dat de criteria in de lijn zullen liggen van wat in het experiment geldt. Daarbinnen wordt het budget nu toegekend aan kinderen en volwassenen met mentale handicap aan volwassenen met zintuiglijke of motorische handicap. De assistenten die ze aanwerven, moeten minstens achttien jaar zijn en mogen geen familie (tot in de derde graad) zijn. Wie gebruikmaakt van het systeem, moet allekosten bewijzen maar kan voor een groot deel van zijn of haar papierwerk als werkgever wel een beroep doen op een sociaal secretariaat.
Als u belangstelling hebt voor het persoonlijk assistentiebudget, stuurt u het best nu al een brief waarin u uw belangstelling uitdrukt naar de afdeling van het Vlaams Fonds in uw provincie (het adres vindt u op de achterpagina). U krijgt dan bericht zodra de selectieprocedure van start gaat.
Meer info:
surf naar www.vlafo.be en zoek het onderdeel 'PAB' (afkorting Persoonlijk Assistentiebudget).