Vallen door het VAPH erkende en gesubsidieerde centra voor ambulante revalidatie (CAR) onder dezelfde categorie als vergunde zorgaanbieder (VZA)/multifunctioneel centrum (MFC) in functie van een eventuele aanvraag?

Neen, in de regelgeving wordt onderscheid gemaakt tussen:

  • organisaties die door het VAPH erkend zijn als MFC of vergund zijn als vergunde zorgaanbieder
  • organisaties die bij het VAPH geregistreerd zijn als ouderinitiatief 
  • organisaties die bij het VAPH geregistreerd zijn als groenezorginitiatief 
  • alle andere organisaties die nog niet erkend/vergund/geregistreerd zijn door of bij het VAPH voor een van bovenstaande categorie├źn

Daarnaast zijn er voorwaarden rond statuten en doel in de statuten voor de niet-VZA of niet-MFC die willen indienen.

De CAR zullen dus een aanvraag moeten indienen als niet-erkende voorziening op basis van artikel 15/5, 2┬░ van het BVR RTH.